Które z elementów architektury miejskiej są najbardziej odporne?

park

Architekturę miejską tworzy zespół elementów potrzebnych w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców. Miejsca te najczęściej parki, skwery i place, a najważniejsze obiekty architektury to ławki, lampy i kosze na śmieci, ogrodzenia. Często także ustawiane są tam donice z kwiatami, które pozwalają stworzyć przyjemny nastrój. Coraz częściej pojawiają się również stojaki na rowery.  Czytaj dalej Które z elementów architektury miejskiej są najbardziej odporne?

Piękne gadżety z betonu architektonicznego

beton architektoniczny

Beton zwykle kojarzy się z budownictwem. Solidne mury, płyty, wykończenia elewacji to elementy, do których wykonania od dawna stosowany był ten materiał. Tymczasem beton architektoniczny coraz częściej zaczynają doceniać projektanci wnętrz. Pojawia się na ścianach, na stołach i szafkach w postaci stylowych ramek, świeczników i wielu innych gadżetów. Przedmioty z niego wykonane są trwałe, odporne na działanie ognia, wody i uszkodzenia mechaniczne. Czytaj dalej Piękne gadżety z betonu architektonicznego

Gdzie znajdą zastosowanie meble z betonu architektonicznego?

meble z betonu

Beton architektoniczny ma bardzo szerokie możliwości zastosowania nie tylko w budownictwie, ale i w architekturze wnętrz oraz tzw. małej architekturze. Jest to materiał, który bardzo chętnie wykorzystywany jest obecnie w aranżacjach przestrzeni prywatnej i publicznej. Powstają z niego ogrody, elementy dekoracyjne, ogrodzenia, a także solidne i wyjątkowo trwałe meble. Czytaj dalej Gdzie znajdą zastosowanie meble z betonu architektonicznego?

Dlaczego beton architektoniczny sprawdza się w przestrzeni miejskiej?

beton architektoniczny

Co widzisz, kiedy słyszysz słowo “beton”? Zapewne szary, smutny i toporny materiał, z którego powstają ciężkie, masywne i nieciekawe konstrukcje budowlane. Zwrot “betonowe miasto” również nie przywodzi na myśl zbyt pozytywnych skojarzeń. Tymczasem nowoczesne technologie dały nam szerokie możliwości w zakresie produkcji i wykorzystania mieszanek betonowych. W ten sposób powstał beton architektoniczny, który znacząco odbiega od swojego pierwowzoru. To właśnie z niego powstają elementy małej architektury, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w przestrzeni miejskiej. Czytaj dalej Dlaczego beton architektoniczny sprawdza się w przestrzeni miejskiej?

Dlaczego warto zakładać ogrodzenia z użyciem słupków betonowych?

ogrodzenie

Słupki ogrodzeniowe pełnią bardzo ważną funkcję dla całej konstrukcji. Są formą rusztowania dla całego ogrodzenia, którego trwałość w dużej mierze zależy od ich wytrzymałości i solidności. Z tego też powodu bardzo ważne jest, aby wykonane zostały z równie niezawodnego materiału. Wszystkie te warunki spełnia beton. Czytaj dalej Dlaczego warto zakładać ogrodzenia z użyciem słupków betonowych?

Jakie artystyczne zastosowanie może mieć beton?

beton na ścianie

Beton we wnętrzach niewątpliwie można uznać za bardzo praktyczny wybór. Stosunkowo łatwo utrzymuje się go w czystości, a umieszczony na ścianie, doskonale wycisza pomieszczenie. Jest materiałem bardzo trwałym, dlatego może być też wykorzystywany w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Beton ma minimalistyczny i ponadczasowy wygląd, co sprawia, że świetnie wygląda w każdej aranżacji – zarówno w towarzystwie drewna, szkła, jak i metalu. W ostatnich latach doceniono jednak również jego walory estetyczne i dekoracyjne. Jakie artystyczne zastosowania może on mieć? Przekonajmy się! Czytaj dalej Jakie artystyczne zastosowanie może mieć beton?

Rola betonu we wnętrzach

beton we wnętrzu

Beton architektoniczny stał się w ostatnim czasie niezwykle pożądanym elementem wykończenia wnętrz. I nic w tym dziwnego – świetnie wpisuje się w nowoczesne, industrialne, a nawet loftowe aranżacje. Szybko okazało się, że chętnie sięgają po niego również miłośnicy bardziej tradycyjnego stylu – beton bowiem komponuje się również z przytulnymi wnętrzami. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdźmy! Czytaj dalej Rola betonu we wnętrzach

Jak donice betonowe wpisują się w architekturę miejską?

donica betonowa

Z pozoru nieistotna donica, może mieć ogromny wpływ na estetykę i funkcjonalność przestrzeni miejskiej. Nie stanowi ona jedynie pojemnika na rośliny, ale także jest jednym z bardzo ważnych elementów małej architektury, które powinny ze sobą harmonizować, tworząc spójną całość. Wyjaśniamy, jak donice betonowe wpisują się w architekturę dużych i mniejszych miast oraz jakie są ich zalety. Czytaj dalej Jak donice betonowe wpisują się w architekturę miejską?