Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Betonowe donice do domu i ogrodu
donice z betonu

Betonowe Donice idealnie odzwierciedlają charakter stylu nowoczesnego. Posiadają wszystkie jego cechy szczególne, wyróżniające je spośród pozostałych. Jest to na pewno prostota, pojawiają się w geometrycznych kształtach, zazwyczaj jest to sześcian lub prostopadłościan, chociaż dużym zainteresowaniem cieszy się też nieco zmodyfikowany walec lub ścięty, odwrócony stożek. Donice betonowe występują w stonowanej kolorystyce, są pozbawione dodatkowych zdobień. Cechuje je też trwałość, wytrzymałość i duża odporność mechaniczna na czynniki środowiskowe.

Beton w małej architekturze

Dostrzeżenie w nim ogromnego potencjału wizualnego sprawiło, że bardzo szybko beton zaczął być wykorzystywany do tworzenia małej architektury zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w prywatnych ogrodach, na tarasach i balkonach. Popularne są oczywiście betonowe kosze, ale i ławki. Z betonu wykonuje się też rzeźby i inne elementy dekoracyjne, które wzbogacają przestrzeń o oryginalne formy.

Beton architektoniczny znalazł swoje zastosowanie też w produkcji donic ogrodowych. Jest alternatywą dla tworzywa sztucznego i ceramiki. Wykazuje się od nich większą wytrzymałością mechaniczną. Ponadto beton świetnie znosi kontakt z wodą, promieniami słonecznymi, ale i wysokimi i niskimi temperaturami. Takie betonowe donice idealnie komponują się z betonowymi płytami tarasowymi, betonem na ścieżce czy nawet na elewacji budynku.

Duże donice ogrodowe z betonu

Na zewnątrz najlepiej sprawdzają się duże donice betonowe, chociaż wykonuje się je w dowolnym rozmiarze. Znajdą swoje miejsce w ogrodzie, na tarasie i balkonie, przy wejściu do domu i przy ścieżkach. Ze względu na duże możliwości tworzenia ich w wielkim formacie sprawdzają się doskonale do sadzenia wysokich krzewów i drzewek jako alternatywa dla sadzenia w ziemi. Takie rośliny można dowolnie przestawiać i zmieniać ich lokalizację. W tym celu bardzo dobrze sprawdzą się donice trapezowe, donice kwadratowe i donice prostokątne. 

Betonowe donice niezależnie od tego, w jakim odcieniu występują, pod wpływem temperatury i słońca mogą nieco zmieniać swój kolor. Jest to naturalny proces, który sprawia, że donice prezentują się jeszcze ciekawiej. Pięknie prezentują się zarówno wszystkie w jednej kolorystyce, jak też w różnych odcieniach szarości.

Małe i większe betonowe donice do domu

Beton w domu też jest mile widzianym gościem i pojawia się we wnętrzach mieszkalnych coraz częściej. Donice betonowe wpisują się nie tylko w klimat środowiska naturalnego, ale też naszych domów. Często ubogacają ozdoby, pojawiając się w wielkim formacie, ustawione na podłodze, jako wyraźnie dominujące elementy wyposażenia wnętrza. Donice z betonu architektonicznego mogą być też zdecydowanie mniejsze i przybierać różne kształty. Ciekawie prezentują się ustawione obok siebie w różnych odcieniach szarości, kształtach i wielkościach. Takie zestawienia wnoszą do aranżacji więcej dynamiki.

W jakim otoczeniu prezentować się będą najlepiej?

Beton bardzo dobrze wygląda w połączeniu z wieloma różnymi materiałami. Lubi się z naturalnym drewnem i czerwoną cegłą. Ma sojusznika w kamieniu, szczególnie w jasnym marmurze i ciemnym granicie. W nowoczesnych aranżacjach pojawia się w towarzystwie stonowanej kolorystyki, jednak w industrialnym otoczeniu tworzy ciekawe konfiguracje z pomarańczą i czerwienią. Szary kolor dobrze wygląda wśród zieleni, mocnego granatu, jak i pastelowych odcieni.

Donice betonowe wyróżniają się prostą i minimalistyczną stylistyką, dzięki czemu pozwalają roślinom dominować. W ten sposób podkreślają ich piękno, zapewniając przy tym solidną i wytrzymałą osłonę.

Facebook