Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Betonowy taras. Efektowny design dzięki betonowym płytom tarasowym.
Płyty tarasowe schody lewitujące.

Beton odkąd tylko się pojawił, wykorzystywany jest w budownictwie. Przez długi czas postrzegany był tylko w kontekście materiału budowlanego, który stanowi fundamenty dla elementów o charakterze dekoracyjnym. Dzisiaj beton jest znacznie bardziej doceniany. Płyty betonowe znalazły swoje zastosowanie na tarasach i balkonach. Wykonane są z betonu architektonicznego, a więc w pełni naturalnego, ale z odpowiednimi dodatkami i po specjalnych obróbkach, aby nadać im odpowiedniego wyglądu, koloru i faktury.

Płyty tarasowe beton architektoniczny

Płyty na taras z betonu dekoracyjnego

Beton architektoniczny na zewnętrz

Beton na zewnątrz nie zaskakuje, jest to jego naturalne środowisko i tak też jest w przypadku betonu architektonicznego. Bardzo dobrze znosi niekorzystny wpływ warunków pogodowych. Nie zmienia swoich właściwości technicznych, jest solidny, trwały, wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Temperatura, słońce i woda mogą jednak wpłynąć w pewnym stopniu na wygląd betonu. Pojawiają się naturalne przebarwienia, które po pewnym czasie znikają. Jeśli chodzi o wodę, to wywołuje czasem wykwity, one także samoistnie zanikają.

Jest to materiał, który zachwyca swoją surowością i autentycznością. Widoczne są na nim pewne niedoskonałości, które nadają całości efektownego charakteru.

Płyty betonowe na taras

mogą być mniej lub bardziej porowate, a nawet całkowicie gładkie. Mogą występować w kolorze bardzo jasnej szarości, bądź też o barwie już mocno zbliżonej do czerni. Z tego powodu podłoga na tarasie i balkonie może przybrać bardzo wiele postaci. Dzięki temu przy pomocy płyt tarasowych aranżuje się przestrzeń w kilku stylach.

Taras z industrialnym polotem

Beton jest charakterystyczny przede wszystkim dla stylu industrialnego. Inspirowany jest on pofabrycznym wnętrzem, w których widoczne były instalacje, w ścianach nie ukrywano rur, pojawiała się pomarańczowa cegła i beton, a całość otaczał czarny metal. Dzisiaj są to aranżacje bardzo klimatyczne, wyróżniające się niepowtarzalnym charakterem, jednocześnie emanujące surowością i sprawiające wrażenie miejsca, w którym chce się pozostać na dłużej.

Nowoczesne i stylowe płyty betonowe 

Chcąc osiągnąć taki efekt w swojej zewnętrznej strefie wypoczynku, warto zdecydować się na tarasowe płyty betonowe, które staną się podstawą dla całej aranżacji. Na ścianach z kolei mogą pojawić się deski drewniane, które świetnie komponują się zarówno z betonem, jak i otaczającą taras zielenią. Jeśli chodzi o meble, to industrialny charakter mocno zaakcentują meble metalowe w czarnym kolorze. Dla wygody okrywamy się poduszkami, które mogą być szare lub nieco jaśniejsze. W czarnych, prostych, geometrycznych donicach niech pojawią się duże sukulenty. Dobrym pomysłem jest ponadto oświetlenie tarasu żarówkami Edisona. Całość dekorujemy metalowymi i drewnianymi skrzynkami, dobrze sprawdzą się ponadto szare przepierzenia, jeśli chcemy wydzielić np. strefę wypoczynkową, z grillem oraz do zabawy dla dzieci.

Nowoczesny balkon w betonie

Dzięki surowości i prostocie beton odnajduje się świetnie także w aranżacjach mocno nowoczesnych, w których rezygnuje się z dużej ilości elementów, stawiając na to, co najważniejsze i niezbędne. Płyty betonowe tarasowe układamy na podłodze, ale oczywiście można nimi pokryć też ściany, tworząc bardzo monochromatyczną stylizacje. Meble niech będą rattanowe, o prostej konstrukcji, w kolorze szarym lub czarnym. Towarzyszyć im może stolik ze szklanym blatem. Mile widziane są duże lampiony a rolę oświetlenia głównego niech pełnią kinkiety w białym kolorze.

Rośliny niech pojawią się w dużych, czarnych, kwadratowych donicach. Jeżeli chcesz na balkonie przechowywać akcesoria do pielęgnacji roślin czy też inne rzeczy, należy je ukryć, np. w metalowej szafce wiszącej lub skrzyni.

Jeszcze więcej betonu

Płyty betonowe tarasowe świetnie sprawdzą się w towarzystwie innych elementów wykonanych z betonu architektonicznego. W takim przypadku jest to materiał dominujący, odgrywający pierwszoplanową rolę, wytyczający kierunek całej aranżacji. Z betonem można dowolnie eksperymentować, ponieważ występuje w wielu kolorach i może cechować się różnymi fakturami. Na takim tarasie lub balkonie z betonową podłogą idealnie odnajdą się betonowe donice w rozmiarze XL. Meble również mogą mieć betonową podstawę. Ten sam materiał widoczny jest coraz częściej na oprawach oświetleniowych. Wykonuje się z niego także małe ozdoby, jak świeczniki czy lampiony.

Płyty tarasowe z betonu architektonicznego pozwalają stworzyć trwałe i odporne na uszkodzenia podłoże. Bardzo dobrze znoszące trudne warunki zewnętrzne. Jednocześnie są wspaniałą bazą wielu klimatycznych aranżacji, szczególnie w stylu industrialnym i nowoczesnym.

Facebook