Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Biżuteria i Ozdoby z Betonu
biżuteria z betonu kolczyki

Możliwości zastosowania betonu wydają się nieograniczone. Co do tego nikt już nie ma wątpliwości. Zaskakujące jest natomiast wykorzystanie betonu do produkcji biżuterii. Być może trudno sobie takie wyroby wyobrazić, jednak ich wielbiciele zachwycają się minimalistycznym charakterem i surowym pięknem. Biżuteria ta wykonywana jest ręcznie, dzięki czemu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i unikatowy.

Wielu projektantów używa betonu, bo zachwyca ich mnogość jego zastosowań. Naszyjniki marki Made Grey urzekają połączeniem betonu przemysłowego z miedzią. Różowo – złoty odcień metalu idealnie łączy się z matową szarością tworząc oszczędną w formie ale bardzo wyrafinowaną biżuterię.

Biżuteria i Ozdoby z Betonu

Projektanci z Made in Canada Gifts proponują równie minimalistyczną co luksusową biżuterię betonową. Linia Urban wykonywana jest ręcznie, przy użyciu betonu i metali szlachetnych. Po wyjęciu z formy, każdy szczelina, która powstała w betonie, wypełniana jest złotem, srebrem lub miedzią. Dzięki temu surowe projekty nabierają blasku i lekkości nie tracąc przy tym miejskiego charakteru.

Jeśli beton nadal wydaje Ci się szary i zimny, po obejrzeniu prac Eleny Kapompasopoulou na pewno zmienisz zdanie. Architekt i założycielka Cement Chemistry proponuje limitowaną biżuterię, inspirowaną surowcem i geometrią, dostępną w odważnych kształtach i kolorach. Wszystkie bransoletki, kolczyki, czy pierścionki produkowane są ręcznie z osobnych odlewów, następnie szlifowane i obsadzane w oprawy z metali szlachetnych.

Bizuteria z betonu: bransolety

Również w Polsce projektanci biżuterii nie pozostali obojętni na estetyczne walory betonu i stworzyli markę Struktu  . ( Produkty można nabyć na PolishDesignNow ).  Każdy egzemplarz wykonywany jest ręcznie z różnych mieszanek betonu i łączony z elementami lub drobinami srebra. Projektanci postawili na proste, geometryczne formy kolczyków i zawieszek – tworząc doprawdy unikatowe produkty.

Łańcuszek

Biżuteria wykonana z betonu może być naprawdę imponująca. Jeśli jednak nie jesteś przekonany czy na betonowe kolczyki lub wisiorek warto wydać kilkaset złotych, zrób je samodzielnie. Eksperymentuj z kolorami, barwnikami i formami. Twórz różne odcienie i kształty, i ciesz się nowoczesną i unikatową biżuterią z betonu.

Facebook