Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Co powinno się znaleźć w małej architekturze budynków biurowych?
ławka z donicami betonowymi

Do małej architektury zaliczamy różnorodne niewielkie obiekty budowlane, które powstają w celu zagospodarowania nie tylko terenów miejskich, ale również prywatnych posesji czy przestrzeni wokół budynków biurowych.

Projekty tworzonych obecnie budynków biurowych obejmują nie tylko samą konstrukcję budowli, ale również jej najbliższe otoczenie, które również powinno być funkcjonalne i przyjazne użytkownikom. Elementy należące do tzw. małej architektury pozwalają osiągnąć ten cel.

Elementy małej architektury przy obiektach biurowych

Chociaż mała architektura kojarzy nam się głównie z donicami, ławkami czy koszami na śmieci, tak naprawdę jej zakres obejmuje różnorodne elementy, spełniające zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. W przypadku terenów przy nowoczesnych budynkach biurowych warto stawiać na połączenie użyteczności z estetyką. Oprócz wspomnianych wyżej koszy, ławek czy donic, które jak najbardziej znajdą tutaj swoje miejsce, należy też pomyśleć o zaporach parkingowych, stojakach na rowery, wygodnych siedziskach i ławkach do odpoczynku, rozbudowanych kwietnikach lub gazonach. W skład małej architektury wchodzą też schody, ogrodzenie, betonowe murki, a także wszelkie obiekty, które spełniają wyłącznie rolę ozdób, jak np. rzeźby.

Bardzo ważne jest przy tym, aby elementy wchodzące w skład małej architektury były dopasowane do stylu budynku oraz jego otoczenia. Istotne jest także, aby zostały wykonane z solidnego materiału — trwałego, odpornego na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, a także działanie wilgoci czy korozje. Tylko wtedy będą służyć przez długi czas, stanowiąc ciekawe urozmaicenie przestrzeni.

Mała architektura z betonu architektonicznego

Materiałem, który doskonale nadaje się do stworzenia elementów małej architektury przy nowoczesnych budynkach biurowych, jest beton architektoniczny. Spełnia on wszystkie wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości, a jednocześnie prezentuje się bardzo elegancko i pozwala na tworzenie przedmiotów w różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Stanowi szlachetniejszą odmianę pospolitego betonu i daje niemal nieograniczone możliwości w projektowaniu elementów małej architektury i nie tylko.

 

Facebook