Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Dlaczego warto zakładać ogrodzenia z użyciem słupków betonowych?
Ogrodzenie z betonu architektonicznego sbadesign

Słupki ogrodzeniowe pełnią bardzo ważną funkcję dla całej konstrukcji. Są formą rusztowania dla całego ogrodzenia, którego trwałość w dużej mierze zależy od ich wytrzymałości i solidności. Z tego też powodu bardzo ważne jest, aby wykonane zostały z równie niezawodnego materiału. Wszystkie te warunki spełnia beton.

Główne zalety betonowych słupków ogrodzeniowych

Beton to materiał wytrzymały, odporny na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Nie podlega zjawisku korozji, gniciu czy działaniu owadów. Wymaga minimalnych zabiegów konserwacyjnych, zapewniając długą żywotność w bardzo dobrym stanie. Jest to więc idealny budulec do wykonywania słupków ogrodzeniowych, szczególnie tych przeznaczonych do zastosowania w przestrzeni publicznej. Sprawdzą się również przy ogrodzeniach takich nieruchomości jak np. gospodarstwa rolne, tereny zakładów przemysłowych czy prywatne ogrody i podwórka. Stosowane są także jako słupki parkingowe.

ogrodzenie betonowe

Beton używany do produkcji słupków jest zwykle wzbogacony różnymi dodatkami, które wpływają na podwyższenie wytrzymałości i odporności na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Wytwarzany jest z zastosowanie wysokiej jakości kruszywa i sortowanego piasku, co dodatkowo wpływa na jego jakość. Dodatkowe wzmocnienie dla całej konstrukcji stanowią zbrojone pręty, które znajdują się wewnątrz słupków.

W zależności od wymiarów pojedynczy słupek waży od kilku do kilkudziesięciu kilogramów, nie ma więc obaw o to, że zostanie potrącony, przewrócony przez wiatr czy wyrwany. Co więcej, betonowe elementy są dobrze widoczne, co jest szczególnie ważne w przypadku terenów, na których odbywa się ruch samochodowy.

Betonowe słupki wykorzystywane są jako podparcie nie tylko dla ogrodzeń betonowych, ale i paneli wykonanych z innych materiałów, jak np. drewno. Możliwości ich zastosowania jest zatem wiele. Dostępne są w różnych rodzajach, kształtach, wielkościach, a nawet kolorach. Z powodzeniem można dobrać wariant idealnie dopasowany do specyfiki ogrodzenia oraz architektury otoczenia.

Facebook