Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Gdzie znajdą zastosowanie meble z betonu architektonicznego?
Beton architektoniczny wyspa z betonu

Beton architektoniczny ma bardzo szerokie możliwości zastosowania nie tylko w budownictwie, ale i w architekturze wnętrz oraz tzw. małej architekturze. Jest to materiał, który bardzo chętnie wykorzystywany jest obecnie w aranżacjach przestrzeni prywatnej i publicznej. Powstają z niego ogrody, elementy dekoracyjne, ogrodzenia, a także solidne i wyjątkowo trwałe meble.

Meble z betonu architektonicznego w przestrzeni miejskiej

Meble betonowe mają szerokie zastosowanie w miejscach użytku publicznego, gdzie wysoka estetyka ma równie istotne znaczenie co trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne. Beton to materiał, z którego powstają solidne przedmioty na lata, dlatego też z powodzeniem nadaje się do tworzenia np. miejskich ławek, kanap, a także donic betonowych, koszów na śmieci, słupków itp. Tego rodzaju meble nie odkształcają się ani nie odbarwiają pod wpływem skrajnych temperatur czy nadmiernej wilgoci. Są stabilne podczas silnego wiatru, a także odporne na ewentualne akty wandalizmu. Doskonale wkomponowują się praktycznie w każdą przestrzeń — zarówno zieleń parków i skwerów, jak i miejskie tereny przy obiektach handlowych, placówkach usługowych itp.

Betonowe meble w prywatnych ogrodach

Ze względu na walory wizualne meble z betonu architektonicznego coraz częściej są wybierane również przez prywatnych inwestorów. Oczywiście w tym przypadku również doceniane są ich zalety użytkowe, ale przede wszystkim wyjątkowa estetyka. Doskonale pasują do obiektów nowoczesnych, wybudowanych w stylu industrialnym i minimalistycznym. To idealne rozwiązanie w przypadku osób, które stawiają na niebanalne kompozycje, które przyciągają wzrok i zachwycają niebanalnymi formami.

Meble z betonu architektonicznego w domu — czy to możliwe?

Meble z betonu architektonicznego znajdują zastosowanie na zewnątrz, ale współcześni architekci i dekoratorzy wnętrz coraz chętniej sięgają po ten materiał również podczas aranżacji wnętrz. To prawdziwa gratka dla miłośników minimalizmu i kreatywnego, nieszablonowego podejścia do wystroju biur, hoteli czy domów mieszkalnych. Z betonu architektonicznego powstają nie tylko blaty, okładziny ścian czy elementy dekoracyjne, ale również funkcjonalne fotele i kanapy w poczekalniach i biurach.

Facebook