Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Jakie artystyczne zastosowanie może mieć beton?
i

Beton we wnętrzach niewątpliwie można uznać za bardzo praktyczny wybór. Stosunkowo łatwo utrzymuje się go w czystości, a umieszczony na ścianie, doskonale wycisza pomieszczenie. Jest materiałem bardzo trwałym, dlatego może być też wykorzystywany w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Beton ma minimalistyczny i ponadczasowy wygląd, co sprawia, że świetnie wygląda w każdej aranżacji – zarówno w towarzystwie drewna, szkła, jak i metalu. W ostatnich latach doceniono jednak również jego walory estetyczne i dekoracyjne. Jakie artystyczne zastosowania może on mieć? Przekonajmy się!

Aranżacja wnętrz

Beton stał się niezwykle modny w aranżacji wnętrz. Betonowe płyty na ścianach nadają wnętrzom loftowego charakteru, jednak dzięki swojemu neutralnemu kolorowi stanowią też świetną bazę dla innych stylów. Projektanci chętnie sięgają też po tzw. fotobeton, czyli betonowe płyty, na których wykonany jest nadruk. Są one wspaniałym uzupełnieniem gładkich płyt na ścianie pomieszczenia. W dobrym guście są też betonowe podłogi, blaty i zlewy kuchenne. Artyści z betonu wykonują dekoracje i różnego rodzaju gadżety. Z tego materiału tworzy się minimalistyczne donice, świeczniki, a nawet lampy. Swój urok niewątpliwie mają też betonowe bio kominki, a także wszelkie połączenia betonu z zielenią. Prawdziwym hitem są bezsprzecznie betonowe ramy wiszące na ścianie, w których rośnie mech. Żywa zieleń nieco ociepla surowy charakter betonu.

Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia!

Tak naprawdę kwestię artystycznego zastosowania betonu ogranicza tylko wyobraźnia artysty. Z betonu wykonuje się obecnie nawet luksusowe meble, rzeźby, zegary ścienne i uliczne instalacje artystyczne. Beton świetnie prezentuje się jako jedyny materiał użyty w projekcie, lecz może też być dla niego tłem i bazą. Mniejsze dekoracje do domu można wykonać na własną rękę, jednak w przypadku dużych projektów, lepiej je zlecić specjalistom. Przede wszystkim wiedzą oni, jakiej mieszanki użyć, by finalny produkt był nie tylko estetyczny, lecz przede wszystkim wytrzymały. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku elementów, które będą użytkowane na zewnątrz (np. betonowe ogrodzenia, donice czy płyty tarasowe). Nasza firma chętnie realizuje najbardziej szalone pomysły klientów – traktujemy je jako kolejne wyzwanie. Masz swoją artystyczną, betonową wizję? Skontaktuj się z nami, a wspólnie ustalimy, jak najlepiej ją zrealizować.

Facebook