Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Które z elementów architektury miejskiej są najbardziej odporne?

Architekturę miejską tworzy zespół elementów potrzebnych w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców. Miejsca te najczęściej parki, skwery i place, a najważniejsze obiekty architektury to ławki, lampy i kosze na śmieci, ogrodzenia. Często także ustawiane są tam donice z kwiatami, które pozwalają stworzyć przyjemny nastrój. Coraz częściej pojawiają się również stojaki na rowery. beton architektoniczny
Na trwałość i odporność elementów architektury miejskiej wpływa technologia wykonania oraz użyty materiał. Beton architektoniczny jest solidnym, wytrzymałym surowcem, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, ogień i działanie czynników atmosferycznych, przez co świetnie nadaje się do zastosowania na zewnątrz. Dodatkowe zabezpieczenie zapewnia mu zastosowanie impregnacji specjalnym środkiem chroniącym przed działaniem wilgoci lub przed zabrudzeniami, na przykład tzw. preparat antygraffiti. Ławki i kosze na śmieci wykonane z betonu są ciężkie, dzięki czemu są odporne także na działania wandali. Ogrodzenia betonowe pozwalają na osłonięcie niektórych miejsc przed wiatrem i zapewnienie prywatności. Stanowią też barierę akustyczną, dzięki której można wydzielić strefy relaksu w miejscach położonych w pobliżu ruchliwych ulic i głośnych zakładów pracy. To elementy, do których produkcji najczęściej wykorzystywany jest beton.

Zalety wykorzystania betonu w architekturze miejskiej 

Coraz częściej beton wykorzystuje się do produkcji różnych elementów architektury miejskiej, doceniając jego przewagę funkcjonalną nad innymi materiałami. Oprócz koszy i ławek stosuje się go także do produkcji donic i elementów oświetlenia. Stylowe lampy i kwietniki mogą  stworzyć niezwykłe aranżacje przestrzeni miejskiej. Stworzenie kompleksu elementów architektury miejskiej z tego samego rodzaju materiału jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale i estetycznym. Beton architektoniczny pozwala na wybór koloru i faktury. Podstawowy wymiar płyt betonu SBA to 120 × 60 cm, grubość to 20 mm, jednak możliwe jest wykonanie płyt na indywidualne zamówienie. Materiał ten ma naturalne smugi i przebarwienia, które tworzą ciekawe efekty wizualne. Produkowany jest w czterech kolorach, jednak możliwe jest barwienie go na dowolny kolor, dzięki czemu możliwości zastosowania go w przestrzeni miejskiej są nieograniczone.

Facebook