Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Mikrocement = Mikrobeton
mikrocement
Mikrocement SBA to idealne rozwiazanie dla wszystkich tych, którzy marzą o orginalnej betonowej posadzce bez nacięć, fug, czy dylatacji
mikrocement

W dzisiejszych trendach w projektowaniu i aranżacji wnętrz przeważają otwarte przestrzenie. Aby pomieszczenia zachowały spójny charakter, warto zastosować do wykończenia takie sam materiały. Ciekawych i wartym uwagi materiałem jest mikrocement.

Mikrobeton czyli mikrocement jest doskonałym pomysłem na oryginalną aranżację wnętrz. Dzięki niemu z łatwością uzyskamy industrialną oraz surową przestrzeń .

Zaletą tego materiału wykończeniowego, jest możliwość zastosowania go również w kuchni i łazience, gdyż jest odporny na wodę. Mikrobeton jest przyjemny dla stóp i cieplejszy niż tradycyjne pytki. Ponadto doskonale przewodzi ciepło , dlatego sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym .

Atutem tego systemu jest wyjątkowa elastyczność, zapewniająca ciągłość powierzchni, brak fug, dylatacji. Poprzez swoją strukturę mikrobeton staję się wyjątkową alternatywą dla płyt z betonu architektonicznego , gdyż ma tylko kilka milimetrów przekroju i szybko się nagrzewa a powierzchnie niezwykle łatwo utrzymać w czystości.

Mikrocement na ścianie

mikrocement ściana

Mikrocement znajdzie swoje zastosowanie na powierzchniach zarówno poziomych  jaki i  pionowych , posadzkach i ścianach  ;

  • Do wykonania estetycznych, cienkowarstwowych posadzek ozdobnych na nowych oraz remontowanych podłożach betonowych, jastrychowych, anhydrytowych , płytkach ceramicznych, OSB, podłogach podniesionych, schodach.
  • Do stosowania na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym.
  • Do stosowania wewnątrz pomieszczeń; w mieszkaniach, apartamentach. Pomieszczeniach reprezentacyjnych oraz w obiektach użyteczności publicznej o natężonym ruchu pieszym; centrach handlowych, sklepach, restauracjach , klubach, biurach, salonach samochodowych, lokalach gastronomicznych.
  • Do zastosowania w strefach mokrych np.; łazienkach, kuchniach, pomieszczeniach basenowych, SPA.

posadzka na tarasie

mikrocement na tarasie
Mikrocement to doskonały materiał do dekoracyjnego wykończenia między innymi podłóg.

Tworzy elastyczną, ciągłą warstwę, bez żadnych fug, co pozwala osiągnąć wysokie walory estetyczne.

Mikrobeton w odróżnieniu od płytek czy kamienia jest „ciepły” i przyjemny w dotyku, więc można po nim swobodnie chodzić bosymi stopami.

Mikrocement jest wytrzymały i łatwy w utrzymaniu. Dlatego też można go położyć właściwie wszędzie, w tym w kuchni i łazience, a także w pomieszczeniach narażonych na wzmożoną aktywność, np. w przedpokoju czy na schodach.

Jest odporny na działanie czynników zewnętrznych – także z powodzeniem można go zastosować także na trasach czy zewnętrznych schodach.

Można nim wykończyć każdą odpowiednio przygotowaną powierzchnię,  betonową, jak i obłożoną płytkami ceramicznymi, kaflami, — bez konieczności skuwania.

Jeśli więc tradycyjne rozwiązania zwyczajnie cię nie zadowalają, postaw na mikrobeton, który z powodzeniem nadaje się do stworzenia dekoracyjnej, a jednocześnie funkcjonalnej posadzki.

Facebook