Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Architecture Wnętrze na surowo! Beton na ścianach w naszych wnętrzach.
Beton architektoniczny płyty z betonu na ścianę

Szturmem wtargnął do trendów wnętrzarskich i tak już pozostał, być może na stałe. Beton architektoniczny  rozkochał w sobie designerów, koneserów piękna i miłośników aranżacji nietypowych. Coraz więcej jest go w naszych mieszkaniach i odnajduje się bardzo dobrze w wielu stylizacjach. Na pewno świetnie sprawdza się w roli bazy i tła dla całej aranżacji. Właśnie dlatego występuje na ścianach. Powierzchnie pokrywa się płytami betonowymi w różnych wielkościach i kształtach.

Z czym łączyć beton na ścianie ?

Beton architektoniczny płyty z betonu na ścianę

Beton architektoniczny nie zawsze wygląda tak samo, dlatego można go uznać za materiał uniwersalny. Występuje w wielu odcieniach szarości, od bardzo jasnych do zbliżonych do koloru czarnego. Może mieć większą lub mniejszą porowatość, a także być w wersji idealnie gładkiej.

Ze względu na swoją surowość świetnie łączy się z innymi materiałami o takim charakterze. Jest to na pewno cegła, taki duet odnajdzie się idealnie we wnętrzu industrialnym. Cegła kolorystycznie nieco ożywia stonowany beton. W tym towarzystwie dobrze czuje się także drewno. Może być naturalne, mocno postarzane i z widocznym usłojeniem, jak również bardziej zaadaptowane do nowoczesnego designu – a więc gładkie i z połyskiem.

Betonowe ściany podkreślą też charakter metalowych mebli. Na takim tle pięknie prezentować się będzie też skóra, modny welur, a także jeden z gorętszych trendów wnętrzarskich tego sezonu – sztruks.

Betonowe ściany we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, klasycznych…

Beton Architektoniczny, płyty z betonu, beton dekoracyjny,

Tak szeroka paleta materiałów, do których pasuje beton, sprawia, że z jego wykorzystaniem może powstać bardzo dużo ciekawych, różnych aranżacji. Szary kolor jest ponadczasowy i uniwersalny, często pojawia się w nowoczesnych stylizacjach. Płyty betonowe na ścianę łączymy z białym marmurem na podłodze, tak powstaje współczesna elegancja, ale z powiewem chłodu. Meble niech będą czarne lub białe z przeszkleniami, które nadadzą aranżacji nieco lekkości. W nowoczesnych aranżacjach nie unikamy tapicerowanych mebli, ale niech będą w geometrycznych kształtach. To właśnie w tym przypadku tkaniny ocieplają nieco całą stylizację.

Betonu raczej nie może zabraknąć w industrialnym wnętrzu, gdzie jest też cegła, drewno i dużo czarnego metalu. W tym przypadku najlepiej wybrać mocno porowaty beton z wyraźnie zaznaczoną, widoczną, ale i wyczuwalną fakturą. A jaki związek ma beton z klasyką? Może być mniej oczywistym elementem wyposażenia wnętrza, ale na pewno nada całości fantazji. Na podłodze najlepiej jest ułożyć drewniane panele, z drewna niech będą też meble. W oknach przydadzą się grube zasłony, z kolei beton na ścianie ciekawie prezentować się będzie w towarzystwie białej sztukaterii.

Beton w salonie, kuchni i sypialni…

Dekoracyjne płyty betonowe

Ściany z betonu architektonicznego występują praktycznie we wszystkich pomieszczeniach w domach i mieszkaniach, ale nie tylko. Świetnie prezentują się w przestronnych salonach, gdzie mogą pokrywać wszystkie ściany lub tylko ich fragmenty. W sypialni beton na ścianie to też dobry pomysł, chociaż nie tak oczywisty jak w salonie. Zazwyczaj jednak tutaj pojawia się na ścianie za łóżkiem, wyróżniając najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu lub nawet tworząc ciekawy zagłówek.

Beton architektoniczny znalazł swoje zastosowanie również w kuchni, gdzie warto jest zadbać o to, aby został dobrze zaimpregnowany. Najlepszym wyborem będzie beton gładki, ponieważ najłatwiej się go czyści. Można go używać ponadto w łazience, chociaż najlepiej jest unikać go pod prysznicem, gdzie ma stały kontakt z wodą.

Nietypowe rozwiązanie do wnętrz – płyty betonowe z nadrukami

Beton w jeszcze mniej oczywistej formie? Właśnie takie są płyty betonowe z nadrukami. W ten sposób można stworzyć bardzo oryginalną ścianę pełniącą funkcję już nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną. Na betonie może powstać praktycznie każdy nadruk. Bardzo często są to wszelkiego rodzaju sentencje i napisy, ale również imiona. Nierzadko są to również wszelkiego rodzaju krajobrazy, postacie z bajek i komiksów lub po prostu symbole i abstrakcyjne formy. Wielkość i kolorystyka zawsze jest dopasowywana do indywidualnych preferencji klienta. Takie betonowe dzieła sztuki odnajdują się idealnie we współczesnych wnętrzach. To coś nietypowego i zaskakującego, dlatego przypadnie do gustu indywidualistom.

Betonowe ściany we wnętrzach nie są już wykańczane farbą i płytkami. Beton przestał być już tylko materiałem budowlanym, a stał się dekoracyjnym materiałem wykończeniowym. Takie ściany mają ogromny potencjał aranżacyjny, sprzyjają tworzeniu aranżacji nowoczesnych, klasycznych i industrialnych.

Facebook