Schody lewitujące i płyty tarasowe
Beton architektoniczny – to termin, który, choć jest nam dobrze znany, cały czas nas zaskakuje swoimi możliwościami. Nie zależnie od tego, czy jesteśmy architektami, projektantami wnętrz czy zwykłymi miłośnikami nowoczesnego designu, beton architektoniczny jest materiałem, który zawsze znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych trendów. W analizie tego materiału skupimy się przedewszystkim na jednym z efektów jego zastosowania – stopniach betonowych i schodach lewitujących.
Estetyka i Wytrzymałość Schodów Betonowych: Architektoniczny Symbol Trwałości i Elegancji
Beton architektoniczny, dzięki swojej subtelnej elegancji i surowemu urokowi, przyciąga uwagę zarówno architektów, jak i projektantów wnętrz. Docenili go również indywidualni klienci gdyż beton ma wszystkie cechy doskonałości kamienia. Jest kamieniem współczesności. Używany w profesjonalny sposób, pozwala obrabiać się w różne formy, struktury i wzory. A dzieki specjalnym recepturą i składnikom mozna wybarwiac go na rózne kolory. Betonowe stopnie i schody lewitujące odpowiednio przygotowane są trwałe – pozostają odporne na czas. Powierzchnia betonu może być w różny sposób kształtowana. Moze być gładka, porowata, szczotkowana, z wyeksponowanym kruszywem itp. Ewidentną zaletą betonowych schodów lewitujących jest ich wygląd. Ich minimalistyczny design i nowoczesne linie przyciągają uwagę. 🙂 Ze względu na swój innowacyjny wygląd, są często stosowane w nowoczesnych konstrukcjach, tworząc proste przestrzenie w prawdziwych dziełach sztuki.
Optymalizacja Przestrzeń
Dzięki swojej „lewitującej” naturze schody te pozwalają na optymalizację przestrzeni. Zawieszone w przestrzeni stopnie z dużych płyt to modny element aranżacji ogrodu, po który projektanci sięgają coraz częściej. Niezależnie od miejsca, gdzie zostaną zbudowane – na połączeniu różnych poziomów ogrodu, na skarpie czy przy zejściu z tarasu – dodadzą mu lekkości i nowoczesności.
Zróżnicowane zastosowanie
Betonowe schody lewitujące doskonale komponują się nie tylko w ogrodach, ale także na tarasach czy balkonach. Możesz je wykorzystać jako wejście do domu, jako element prowadzący do innych części ogrodu, a nawet jako wzmocnienie miejsca na odpoczynek i relaks.