Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Beton Architektoniczny: Stąpając w Śladach Nowoczesności
PŁYTY BETONOWE TARASOWE SBADESIGN

Schody lewitujące i płyty tarasowe

Beton architektoniczny – to termin, który, choć jest nam dobrze znany, cały  czas nas zaskakuje swoimi możliwościami. Nie zależnie od tego, czy jesteśmy architektami, projektantami wnętrz czy zwykłymi miłośnikami nowoczesnego designu, beton architektoniczny jest materiałem, który zawsze znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych trendów. W analizie tego materiału skupimy się przedewszystkim na jednym z efektów jego zastosowania – stopniach betonowych i schodach lewitujących.

 

Płyty tarasowe schody lewitujące.

Schody lewitujące

Estetyka i Wytrzymałość Schodów Betonowych: Architektoniczny Symbol Trwałości i Elegancji

Beton architektoniczny, dzięki swojej subtelnej elegancji i surowemu urokowi, przyciąga uwagę zarówno architektów, jak i projektantów wnętrz. Docenili go również indywidualni klienci gdyż beton ma wszystkie cechy doskonałości kamienia. Jest kamieniem współczesności. Używany w profesjonalny sposób, pozwala obrabiać się w różne formy, struktury i wzory. A dzieki specjalnym recepturą i składnikom mozna wybarwiac go na rózne kolory. Betonowe stopnie i schody lewitujące odpowiednio przygotowane są trwałe – pozostają odporne na czas. Powierzchnia betonu może być w różny sposób kształtowana. Moze być gładka, porowata, szczotkowana, z wyeksponowanym kruszywem itp.  Ewidentną zaletą betonowych schodów lewitujących jest ich wygląd. Ich minimalistyczny design i nowoczesne linie przyciągają uwagę. 🙂  Ze względu na swój innowacyjny wygląd, są często stosowane w nowoczesnych konstrukcjach, tworząc proste przestrzenie w prawdziwych dziełach sztuki.

 

Betonowe schody lewitujące

Schody lewitujące i płyty tarasowe

Optymalizacja Przestrzeń

Dzięki swojej „lewitującej” naturze schody te pozwalają na optymalizację przestrzeni. Zawieszone w przestrzeni stopnie z dużych płyt to modny element aranżacji ogrodu, po który projektanci sięgają coraz częściej. Niezależnie od miejsca, gdzie zostaną zbudowane – na połączeniu różnych poziomów ogrodu, na skarpie czy przy zejściu z tarasu – dodadzą mu lekkości i nowoczesności.

Betonowe stopnie

Stopnie z betonu schody

Zróżnicowane zastosowanie

Betonowe schody lewitujące doskonale komponują się nie tylko w ogrodach, ale także na tarasach czy balkonach. Możesz je wykorzystać jako wejście do domu, jako element prowadzący do innych części ogrodu, a nawet jako wzmocnienie miejsca na odpoczynek i relaks.

STOPNIE BETONOWE DBADESIGN

STOPNIE BETONOWE DBADESIGN

STOPNIE BETONOWE DBADESIGN

STOPNIE BETONOWE DBADESIGN

Facebook