Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Rola betonu architektonicznego we wnętrzach.
Beton dekoracyjny
Beton architektonicznu i dekoracyjny

Beton dekoracyjny stał się w ostatnim czasie niezwykle pożądanym elementem wykończenia wnętrz. I nic w tym dziwnego – świetnie wpisuje się w nowoczesne, industrialne, a nawet loftowe aranżacje. Szybko okazało się, że chętnie sięgają po niego również miłośnicy bardziej tradycyjnego stylu – beton bowiem komponuje się również z przytulnymi wnętrzami. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdźmy!

beton architektoniczny beton dekoracyjny płyty z betonu
beton architektoniczy beton dekoracyjny
NOWOCZESNY WYGLĄD

Płyty z betonu prezentuje się bardzo nowocześnie. Osoby urządzające i remontujące swoje domy, chętnie używają go do wykończenia jednej (lub kilku) ścian, bądź zlecają wykonanie betonowego zlewu lub blatu. Jest on też modnym dodatkiem w biurowcach i punktach usługowych. Jego szary, neutralny odcień dobrze komponuje się z drewnem, stalą i szkłem.  Betonowe płyty na ścianie w domu można ocieplić nieco ilością roślin, miękkich tkanin, czy delikatnych kolorów. To materiał ponadczasowy, który z pewnością pozostanie w architekturze na długo.

PŁYTY Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIE

Beton dekoracyjny na ścianach jest popularny jeszcze z wielu innych powodów. Stanowi on solidną, dodatkową warstwę na ścianie – dzięki czemu wspaniale ją wygłusza. Jest to pożądane zwłaszcza przez mieszkańców bloków. Materiał ten jest też całkowicie bezproblematyczny w utrzymaniu. Nie trzeba go szorować godzinami – bardzo łatwo utrzymać go w czystości (stąd też szerokie zastosowanie betonu w łazienkach i kuchniach).Co ważne, cechuje się on również wysoką odpornością na uszkodzenia. Sprawdzi się więc świetnie w domach, w których mieszkają małe dzieci lub czteronożni pupile. Płyty z betonu architektonicznego szybko się montuje, tak więc inwestor może szybko cieszyć się z efektu końcowego. Należy też wspomnieć o właściwościach ogniochronnych tego materiału

BETONOWE DEKORACJE

Osoby, które marzą o loftowym, betonowym wystroju, często zastanawiają się, jak udekorować pomieszczenie, by wyeksponować betonową ścianę lub stół. Nic prostszego! Pomogą w tym inne betonowe dodatki. Niewiele osób wie, że z betonu produkuje się też niebanalne gadżety, donice do kwiatów (można ich używać na zewnątrz), świeczniki i lampy. Bardzo modną dekoracją są betonowe ramy na ścianę, wypełnione żywym mchem. Ocieplają one nieco wnętrze, jednocześnie nie odbierając mu „surowego” charakteru. Aranżację wnętrza można uzupełnić również betonowym zegarem, lub biokominkiem. Możliwości jest naprawdę wiele, a właściciela domu ogranicza tylko jego wyobraźnia.

OGRANICZA NAS TYLKO WYOBRAŹNIA 

Facebook