Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

Sbadesign

Bez kategorii Piękne gadżety z betonu architektonicznego
gadżety betonowe beton architektoniczny wizytownik świecznik betonowy misa betonowa

Beton zwykle kojarzy się z budownictwem. Solidne mury, płyty, wykończenia elewacji to elementy, do których wykonania od dawna stosowany był ten materiał. Tymczasem beton architektoniczny coraz częściej zaczynają doceniać projektanci wnętrz. Pojawia się na ścianach, na stołach i szafkach w postaci stylowych ramek, świeczników i wielu innych gadżetów. Przedmioty z niego wykonane są trwałe, odporne na działanie ognia, wody i uszkodzenia mechaniczne. Mają ciekawą fakturę i kolory, a nowoczesne techniki zdobienia betonu pozwalają uzyskać niezwykłe efekty na jego powierzchni.
Beton architektoniczny SBA produkowany jest w czterech kolorach. Są to: biały, jasny szary, ciemny szary oraz antycryt. Możliwe jest jednak barwienie na dowolny kolor lub drukowanie wzorów. Niezwykłe efekty daje technologia betonu fotograwerowanego oraz użycie technologii stempla i frezowania. Dzięki nim możliwe jest nanoszenie na powierzchnię całych rysunków i fotografii, portretów oraz logotypów. Wycinanie kształtów z płyt lub na powierzchni daje również ciekawe możliwości. Faktura materiału może być mniej lub bardziej porowata, a jeśli zależy ci na osiągnięciu błyszczącej powierzchni, możliwe jest zastosowanie specjalnych impregnatów lub obróbka powierzchni betonu dająca efekt lustra.

Jakie gadżety wykonuje się z betonu architektonicznego? 

Możliwości wykorzystania betonu są naprawdę szerokie. Ozdobne świeczniki, ramki, donice betonowe to jedne z najbardziej popularnych zastosowań. Coraz częściej można zobaczyć również efektowne lampy, kubki i wizytowniki, mydelniczki, popielniczki, a także poduszki. Nie są to oczywiście poduszki do spania, ale element wystroju wnętrz służący jako podstawka na przykład pod świecę. Modne ostatnio stały się gadżety do wystroju wnętrz wykorzystujące obok betonu mech. Są wśród nich ramki, misy i donice z mchem. Ożywiają one surowy beton i minimalistyczne wnętrza. 
Gadżety do wystroju wnętrz mogą być oryginalnymi upominkami. Mogą też pełnić funkcję gadżetów reklamowych – być podarowane lub stanowić elementy dekoracji pomieszczeń w przedsiębiorstwie. Nowoczesne technologie umożliwiają wycinanie liter, frezowanie logotypów i barwienie betonu na kolory firmowe.

Facebook